ducklings 2.jpgducklings 1.jpgducklings9.pngducklings4.jpgducklings7.pngducklings5.jpgducklings3.jpgducklings8.pngducklings6.jpg
GÜNCEL HABER
:            

2.5 Milyon Telefon Çağrısından 82 Bini Gerçek Vaka Çağrısı Çıktı

        İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, gereksiz çağrılar nedeni ile sıkıntılar yaşadıklarını söyleyerek 2013 yılında 2.5 milyon telefon çağrısı yapıldığını bunun sadece 82 bininin gerçek vaka çağrısı olduğunu söyledi.

 

Kocaeli 112 İl Ambulans Servisi Komuta Merkezi 'nde bilgilendirme toplantısında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Mürsel DURMAZ, gereksiz çağrılar nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını söyleyerek 2013 yılında 2.5 milyon telefon çağrısı yapıldığını bunun sadece 82 bininin gerçek vaka çağrısı olduğunu söyledi.

İl Sağlık Servisi Komuta Merkezinde yapılan 112 Acil Müdahale bilgilendirme toplantısına İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Mürsel DURMAZ, Müdür yardımcısı Dr. Pınar ÖZKIR SÖNMEZ, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Ahmet Serkan ŞENTÜRK, ve sağlık personelleri katıldı. 112 Komuta Merkezine gereksiz çağrılan yapıldığını söyleyen Sağlık İl Müdürü Mürsel DURMAZ konuşmasına söyle devam etti.

112 Merkezleri Türkiye genelinde sorun yaşıyor. Kocaeli'nde bulunan komuta merkezimize günde 7 bin 500 çağrı yapılırken bu rakam yılda da 2.5 milyonu buluyor. Bunun 82 bini gerçek vaka oluyor. Haliyle bizim arkadaşlarımızın iş yapma gücünü ve becerisini yok etmeye yönelik bir hamleye dönüşüyor. Gidilmesi gereken gerçek vakalar bizim için önemli. Suiistimal eden insanlar çok var. Bizim 10 çağrı karşılayıcımız var. Böldüğünüz zaman ahizeyi yere koyamayacak duruma geliyor arkadaşlarımız.

Komuta Merkezini telefonla arayarak meşgul eden ve bunu eğlence merkezine dönüştüren insanlar olduğunu söyleyen Durmaz, Gerçek vakaya ulaşmada gereksiz çağrıları engel olarak görüyoruz. Örneğin tem otoyolu kenarında oturup bunu adet edinmiş eğlence haline getiren insanlar var. Bu insanlar kurgulayarak zincirleme kaza olduğu ihbarında bulunuyor. Doğum yapıyor yetişin denildiğinde soğuk algınlığı geçiren hastalar la karşılaşıyoruz. 112 donanımlı ambülanslardır ve yoğun bakım hizmeti verir. Bu ambülansların kontrolsüzce meşgul edilmemesini istiyoruz. Bir bilinç oluşursa sorun çözüme ulaşır. Halkımız bu hizmeti gerektiği yerde kullanmamızı sağlarsa hiçbir sorun yaşamayız. Tek sorunumuz halkımızın gereksiz aramaları diye konuştu.24.02.2014 Kaynak: http://www.sondakika.com

 

MERKEZ 3 NOLU 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU İZMİT GÜLTEPE MAHALLESİNDEKİ YENİ HİZMET BİNASINDA TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

     Merkez 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yeni hizmet binası 21 Şubat 2014 Cuma günü törenle hizmete açıldı.  İzmit İlçesi Gültepe Mahallesi Miralay Mümtaz Caddesi üzerinde bulunan binanın açılış törenine İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak,  İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz, Kamu Hastaneler Birliği İl Genel Sekreteri Dr. Hasan Aydınlık, Kocaeli İl Halk Sağlığı Müdürü V.  Dr. Mustafa Serkan Şenel,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Kocaeli İl Sağlık Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Murat Erdinç, Başhekim Yardımcıları, sağlık çalışanları, partililer, Muhtarlar ve Gültepe Mahallesi sakinleri katıldı.24.02.2014 Kaynak: http://www.kocaelism.gov.tr/

 

 

 

 

  

Doktoru tehtid etti 2 yıl hapis yatacak

2008 yılında  Körfez Sağlık Ocağı’nda  bir doktoru tehtid ettiği iddiasıyla yargılanan İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü işçisi  Cuma Külte(43) 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Körfez 1 nci Asliye  Ceza Mahkemesinde yargılanan sanık Cema Külte’nin  sağlık ocağında doktorla tartıştığı, daha sonra yakınlarıyla birlikte gelip, tehtid ettiği öne sürülmüştü.  2 yıl 11 aylık hapis cezası kesinleşen  Cema Külte, Turgut Mahallesi’nde çalışırken, polis tarafından gözaltına  alındı. Külte, cezasının infazı için cezaevine konuldu.04.10.2013

 Kaynak: http://www.ozgurkocaeli.com.tr

  

Türkiye’ye Örnek 112 Acil İstasyonu Başiskele’de Törenle Açıldı

 

Türkiye genelinde yapılması planlanan tam donanımlı 112 acil istasyonlarına öncü olan Başiskele Belediyesi, ilki yapılan Yeniköy Merkez Mahallesi’ndeki istasyonu törenle hizmete açtı.

 

Sağanak yağış altında gerçekleşen açılış programına, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Ferşat Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İng Oktay Ferşat, Büyükşehir Sağlık ve SosyalHizmetlerDaire Başkanı Osman Poyraz, AKPartiBaşiskele ilçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu’nun da aralarında bulunduğu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ile sağlık çalışanları katıldı.

 

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ‘’Başta sağlık bakanlığımıza, valiliğime ve il sağlık müdürümüz ile yatırımcı firmamıza teşekkür ederim. Vezirçiftliği’nde yapılan ikinci istasyonumuzda bitmek üzere. İlçemizin iki yakasındaki bu 112 servis istasyonlarımız hem ilçemize hem de komşu ilçelerimizehizmetverecek. Karayoluna yakın olması nedeniyle trafik kazalarına anında müdahale edecek. Ayrıca burası yeni yapılacak öğretmen ve polis evi termal otel ile birlikte kavşak yakınlığı nedeniyle önemli bir noktada bulunuyor” ifadelerini kullandı.

 

İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık Kocaeli’nde bir ilk gerçekleştiğini belirterek, ‘’Bu istasyonumuz 24 saat iki ambulansla hizmet verecektir. Bu kentimizde ilk örneğimizdir. Bundan sonra da yine Vezirçiftliği olmak üzere başka ilçelere de bu istasyonlardan yapacağız. 112 acil istasyonlarımız dünyada da birçok ülkenin örnek aldığı projedir. Yani burası şifaya aracı noktasıdır. Ben yer tahsisinde bulunan ve emeği geçen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür ederim” dedi.

 

Kaymakam Ali Partal’da 112’lerin önemine değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından 112 acil servis istasyonun açılış kurdelesi kesildi. Protokol üyeleri açılış sonrası, istasyonu gezerek incelemelerde bulundu. Daha sonra İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, bu projeye öncü olan Başkan Hüseyin Ayaz`a plaket takdim etti. Meclis üyeleri ve mahalle sakinleri adına meclis üyesi İhsan Keskin Başkan Ayaz’a, muhtarlar adına Tülay Saraç’da İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık’a çiçek takdim etti. Çiçek merasiminin ardından İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, Ferşat Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oktay Ferşat ile Başkan Hüseyin Ayaz, yer tahsisi ve binanın kullanım hakkı için bir de protokol imzaladı. Karşılıklı atılan imzaların ardından Başkan Ayaz, “Başiskele’de yatırım yapacak tüm kamu kuruluşlarımıza yerimiz vardır” dedi.

 

Ferşat Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İng Oktay Ferşat, ‘’Türkiye’de bu projeye duyarlı ilk yer teslim eden Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz olmuştur. Buradan bir kez daha kendisine ve başkan yardımcısı Köksal Ayabakan’a teşekkür ederim. Bu Türkiye düzeyinde düşünülen bir projedir. Avrupa da var. Türkiye’de yoktu Buna ihtiyaç olduğunu düşündük. Bu gerçekten kalitesi yüksek bir hizmettir. Ticari bir proje değildir. Biz hayırseverlerden aldığımız destekle organizasyon ve inşaatını yapıyoruz. Bu istasyonumuzla hastaya en fazla 10 dakika içinde ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Osman Poyraz’da, “Bu tür kuruluşların önemi çok büyük, Büyükşehir olarak biz bu işin nakil kısmındayız. Bütün olay buradan yönlendiriliyor. Buradan ambulansların olay yerine gitmesi önemli. Burada emeği geçenlere bende teşekkür ederim. Böyle bir talep geldi bizde yer verdik. Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi yine Başiskele halkımızı düşündük. Bütün bu yapılanlar halkımız daha modern bir konum hazırlamak içindir. Biz Başiskele’de yatırım yapacak kurumlara bundan sonra da yer tahsis etmeye devam edeceğiz. Ayrıca bu işte emeği olan Başkan Yardımcım Köksal Ayabakan’a bende teşekkür ederim” dedi.

 

Tam donanımlı 2 ambulans ve 4 sağlık personeli ile hizmet edecek olan acil istasyonu, acil çağrılara buradan yanıt verecek. Ayrıca istasyonun D-100 Karayolu`na yakın olması ambulansların hasta vatandaşlara bir önce yetişmesine olanak sağlayacak. 300 metrekarelik istasyonun 100 metrekarelik bölümü kapalı alandan oluşurken, istasyonun içerisinde mutfak, odalar, tuvalet, duş alanları ve depo bulunuyor.22.09.2012

 

 

 

 

Kaynak: http://www.haberciniz.biz/  

 

 

 Sağlıkta şiddete 1 Yıl 5 ay 15 Gün hapis cezası

 

2011 yılında Körfez’de 112 Acil Servis ekibine hakaret eden R.Y.’nin 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılması üzerine açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, “Bu kararla birlikte sağlıkta şiddet yapanın yanına kar kalmaktan çıkmıştır.  Karar caydırıcı bir ceza niteliğindedir. Türk sağlık-Sen olarak biz bu kararın örnek olmasını diliyoruz” dedi

R.Y. isimli şahsın, 2011 yılında 112 Acil Servis çalışanına hakaretten dolayı 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılması sonrası Türk Sağlık-Sen Başkanı Ömer Çeker, basın açıklaması yaptı. Sağlık hizmeti sunmak için büyük bir fedakarlıkla hizmet eden sağlık çalışanlarının uğradığı şiddetin büyük bir sorun olduğunu söyleyen Çeker, “Ambulans çalışanlarından, hastanelerde muayene odalarına kadar neredeyse sağlığın her alanında çalışanlar şiddete maruz kalmaktadırlar.  Sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalmadığı bir gün dahi yoktur. Bu kararla birlikte sağlıkta şiddet yapanın yanına kar kalmaktan çıkmıştır.  Karar caydırıcı bir ceza niteliğindedir. Türk sağlık-Sen olarak biz bu kararın örnek olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

“CEZALAR ARTIRILSIN DEMİŞTİK”

Geçtiğimiz Nisan ayında Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan’ın bir hasta yakını tarafından katledilmesiyle cinayete dönüşen sağlıkta şiddete karşı bir takım düzenlemeler yapılıp genelgeler yayınlandığını ifade eden Çeker, ”Türk Sağlık- Sen olarak sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi için gerekli duyulan en önemli düzenlemelerden birinin ise sağlıkta şiddete verilen cezaların arttırılması olduğunu ifade etmiş ve TBMM’de bu konuda düzenleme yapılmasını istemiştik. Türk Ceza Kanunu’nda yapılacak bir değişiklikle sağlıkta şiddete verilen cezaların daha ağır hale getirilmesini istemiştik. Biz hükümetten sağlıkta şiddete verilecek cezaları arttırmasına yönelik talebimizde ısrarımızı sürdürürken Körfez Sulh Ceza Mahkemesi’nin bu konuda verdiği bir kararla bu konuda yeni bir sürece girilmiştir” dedi.

 

“ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİLECEK”

Sendika üyelerinden Özge Kurt ile Tarık Koçak’ın da sağlık hizmeti sunarken şiddete uğrayıp şikayetçi olduklarını belirten Çeker, “Davayı görüşen sulh ceza mahkemesi şiddeti uygulayan kişiye 1 yıl hapis cezası vermiş ve bu cezayı alenen işlediği için cezayı önce 1 yıl 2 aya çıkartmış, şiddet eylemini zincirleme olarak gerçekleştirmesinden dolayı cezayı 1 yıl 5 ay 15 güne çıkartmıştır. Mahkeme ayrıca sanığın suçu tekrar işlemeyeceğine dair olumlu bir kanaat oluşmadığından cezayı ertelememiş ve cezanın infaz edilmesine hükmetmiştir” dedi. Söz konusu mahkeme kararı ile sağlıkta şiddetin para cezasına çevrilmediğini, cezanın ertelenmediğini ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişinin mahkumiyetine karar verildiğini ifade eden Çeker, “Bu tür cezalarla sağlık çalışanlarına şiddetin önüne geçilmesinde önemli bir mesafe kastedileceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.06.09.2012

Kaynak: http://www.mavikocaeli.com.tr/index.html 

 

Başiskele’ye 5 yıldız otel kalitesinde 112 Acil İstasyonu 

Başiskele halkının sağlığı için, sağlık alanındaki her türlü yatırıma destek veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın girişimleri neticesinde geçen yıl Sağlık Müdürlüğü Başiskele'ye tam donanımlı 1 adet Acil Yardım Ambulansı ve 15 personel görevlendirmişti. Belediyenin bina ve personel desteği vererek süreci hızlandırdığı bu projede Başiskele halkının acil çağrılarına daha hızlı cevap verildi.

İSTASYONUN YAPI TAMAMLANDI

Başiskele'de sağlık tesislerinin arttırılmasına destek veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Sağlık Müdürlüğüne yeni bir yer tahsis etmesiyle ikinci istasyonun çalışmalarına başlanmıştı. Yeniköy Merkez Mahallesi Yeniköy Caddesinde öğretmen evi ve polis evi projelerinin yapılacağı arazinin karşısında çalışmalara başlanan 112 Acil istasyonunun yapımı tamamlandı. Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve tek tip yapılan binalardan iki tanesi Başiskele'de yapılıyor. Birincisi yapılan 112 acil istasyonunun açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak. Başiskele'de Sağlık Müdürlüğü tarafından vakaya kısa sürede ulaşabilmek için ihtiyaç duyulan önemli noktalar biri olan Yeniköy Caddesi üzerindeki 112 acil istasyonundan sonra Karadenizliler Mahallesi D-130 kavşağı üzerindeki alana yeni bir 112 acil istasyonu yapılacak ve 2 ay içerisinde hizmete alınacak. Türkiye genelinde 100' ün üzerinde yapılması planlanan 112 Acil İstasyonlarının yapımını üstlenen Ferşat Grup CEO'su Dr. İng. Oktay Ferşat Başiskele'de açılışa hazırlanan ve birkaç gün içinde yeni yapımına başlanacak 112 acil istasyon alanlarını Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan'la gezerek incelemelerde bulundu.

ÇAĞRILAR BURADAN YÖNLENDİRİLECEK

 Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan bu projeye yer tahsisi konusunda Türkiye'de ilk desteği Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın verdiğini belirten Dr. İng. Oktay Ferşat, bu binaların 5 yıldızlı otel kalitesinde yapıldığını, sağlıkçı, şoför ve doktorların burada bekleyerek çağrılara cevap vereceğini söyledi. Ferşat, ayrıca bu binaların hayat kurtarmaya vesile olan yerler olduğunu da belirterek personel önce kendisi rahat olmalı ki hastaya müdahale edebilsin dedi. 300 metrekarelik istasyon içinde 100 metrekarelik bölümü kapalı; üç oda, mutfak, WC, duş yerleri ve depo yer alacak. Tam donanımlı iki ambulans ile 4 personel 112 Komuta Kontrol Merkezinden gelecek acil çağrılara buradan yönlendirilecek. Başiskele'de önemli noktalara inşaa edilen yeni 112 acil istasyonları sayesinde çağrının yapıldığı en uzak noktaya en kısa sürede ulaşılması hedefleniyor.30.07.2012

Kaynak: http://www.cagdaskocaeli.com.tr/

 

Babasından İzinsiz Aldığı Traktör Sonu Oldu

Baharın gelmesi ile birlikte, ilimizin kırsal bölgelerinde traktör kazaları da belirgin biçimde arttı. Traktör kullanmak, normal araç kullanmaktan çok daha fazla dikkat ve deneyim gerektiriyor.
Özellikle gençler , traktörü bir yarış arabası gibi kullanmaya kalktıklarında çok üzücü olaylar yaşanabiliyor.

Acı haber Kartepe’nin Eşme beldesinden geldi. Yeni Eşme Mahallesi Sahil Caddesi Tahir Sokak’ta oturan Hülya-Mahmut Oktay çiftinin oğulları 17 yaşındaki Semih Oktay, aileye ait traktörü kullanmaya çok hevesliydi.
Babası izin vermemesine rağmen Semih traktörü alıp, dolaşmak istedi. Ancak traktör devrildi ve Semih Oktay altında kaldı.

Ağır yaralanan genç, kısa sürede olay yerine gelen Acil Sağlık ekipleri tarafındanr Kocaeli Devlet Hastenesi’ne kaldırıldı. Ancak bütün çabalara rağmen, Semih Oktay kurtarılamadı. Ailesi, çok büyük acı çekiyor.10.05.2012

Kaynak:http://www.kartepeilcesi.com/

 

Otomobil çarptı havaya uçtu

Gebze’de meydana gelen kazada otomobile çarpan motosiklet sürücüsü havaya fırlayarak park halinde bulunan TIR’ın altına uçtu
Gebze Küçük Sanayi Sitesi içerişinde motosikletle otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü ağır yaralandı. Alınan bilgiye göre, Harun Ç.’nin kullandığı 34 TU 5509 özel otomobil sola dönmek için bekledi. Bu sırada Mustafa K. Yönetimindeki 41 TR 365 plakalı kullandığı motosiklet beklemede olan araca çarptı. Aşırı hızlı olduğu öğrenilen motosiklet sürücüsü, çarpmanın etkisiyle motosikletten fırlayarak yol kenarında bulunan park halindeki TIR’ın altına uçtu. Kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsüne olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldı. Yaralı daha sonra Farabi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlatırken yaralının sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.02.05.2012

 

Karşıdan karşıya geçmek istedi olmadı

İzmit Kozluk Mahallesi D-100 Karayolu Seka Camii mevkiinde öğlen saatlerinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan Adem Kaya isimli vatandaşa, İzmit istikametinde gitmekte olan E.K. idaresindeki 34 ED 348 plakalı araç çarptı. Çarpmanın şiddetiyle kanlar içerisinde kendisini yerde bulan yaşlı vatandaş için olay yerine ambulans çağrıldı. Olay yerine gelen ambulans ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralı vatandaş Seka Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Adem Kaya`nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Trafik kazası yapan araç sürücüsü E.K. ise karakola götürüldü. İzmit D-100 Karayolu Seka Camii mevkiinde meydana gelen trafik kazasında karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlı vatandaş bir aracın kendisine çarpması sonucu yaralandı.15.04.2012

Kaynak:http://www.bizimkocaeli.com/

 

Kent merkezinde korkutan kaza

Yürüyüş Yolu Yeni Cuma Parkı önünde karşıdan karşıya geçmek isteyen 60 yaşındaki İclal Küçüksönmez’e araç çarptı. Meraklı vatandaşlar nedeniyle polis zor anlar yaşadı

ŞEHİR merkezinde önceki akşam saatlerinde yaşanan kaza korkuttu. İddialara göre Yeni Cuma Camii parkından Yürüyüş Yolu'na doğru geçmek için bir anda yola çıkan 60 yaşındaki İclal Küçüksönmez’e S.E. yönetimindeki 41 HH 694 plakalı araç çarptı. Çarpmanın etkisi ile kafasını da kaldırıma vuran İclal Küçüksönmez için vatandaşlar hemen 112 ekiplerine haber verdi

ÇANTASINI SORDU

Polis ekipleri yolu trafiğe kapatırken, meraklı vatandaşları uzaklaştırmak için uzun süre uğraştı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından hemen Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İclal Küçüksönmez, tedavi altına alındı. Sürekli çantasını soran ve ayağa kalkmak istemesine rağmen vatandaşların izin vermediği Küçüksönmez’in durumunun iyi olduğu öğrenilirken, sürücü S.E., ifadesi için Saraybahçe Polis Merkezi’ne götürüldü.22.03.2012 Kaynak:http://www.demokratkocaeli.com/

 

Lisede gençlerin kanlı düellosu

 

 KARTEPE’de bulunan Yıldız Entegre Anadolu Lisesi’nde sabah saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. İddialara göre aynı okulda eğitim gören M.T. (17 ) ile F.A. (17) isimli 2 öğrenci arasında kız meselesi nedeniyle kavga çıktı. F.A. üzerinde bulunan bıçakla, M.T. isimli genci kalçasından 2 defa bıçaklayıp olay yerinden kaçarken,  M.T. olay yerine çağırılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Kartepe İlçe Emniyet ekipleri kısa sürede F.A.’yı yakalayarak Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim etti. Yaralı M.T. ise yapılan müdahalesi sonrasında taburcu oldu.22.03.2012

 Kaynak:http://www.demokratkocaeli.com/

 

 

Bıçaklayıp Kaçtılar

İzmit İnönü Caddesi'nde meydan gelen olayda bir kişi bıçaklanarak yaralandı.İzmit İnönü Caddesi Hoşgör Pastanesi önünde meydana gelen olayda bir kişi karnından bıçaklanarak yaralandı. Cadde üzerinde Sinan Z. ile ismi öğrenilmeyen iki kişi arasında tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönen tartışmada Sinan Z. karnından bıçaklandı. Olayın ardından şahıslar 41 RK 366 plakalı bir otomobille hızla olay yerinden uzaklaştı. Olayın ardından hafif yaralanan Sina Z., Kocaeli Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Kaçan zanlıların yakalanması için soruşturma başlatıldı.04.03.2012

 Kaynak:http://www.bizimkocaeli.com/


  

Kocaeli'de denize düşen kadını polis memuru ve askerler kurtardı

 Gölcük ilçesinde denize düşen kadını, polis memuru ve askerler kurtardı.      Alınan bilgiye göre, çarşı iznine çıkan askerler, Kavaklı sahilinde iskeleden denize bir kadının düştüğünü görerek durumu polise ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi.      Sahilde devriye gezen polis memuru Halil Elma ile denize atlayan askerler, Beytinaz Keskin'i (50) sudan çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti.      İlkyardım ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Gölcük Devlet Hastanesine kaldırılan Keskin'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.03.03.2012

Kaynak: http://www.cagdaskocaeli.com.tr/

 

2 Günde 3 Ambulans Kazası

   Sakarya, Afyon ve Diyarbakır'da meydana gelen kazalarda 5 Sağlık Görevlisi yaralandı. Yoğun kar yağışı sebebi ile bulznan yolalrda meydana gelen kazalarda ambulanslarda hastalarda vardı.01.03.2012

 Kaynak:http://www.personelsaglik.net/

 

 

 

    

Anne ve oğlu evde mahsur kaldı

 

Değirmendere'de iki katlı evin üst katında çıkan yangında, evde mahsur kalan Fikriye Çelik ile 5 yaşındaki oğlu Efe Çelik, yangına müdahele eden polis memuru Yasin Sekmen ve komşular tarafından kurtarıldı

 

Yangın sabah saat 08.00 sıralarında Değirmendere Yalı Mahallesi Vatan Caddesi'ndeki iki katlı evin üst katında çıktı. Çelik ailesinin yaşadığı evde henüz nedeni belirlenemeyen sebepten çıkan yangında, duman nedeni ile dışarı çıkamayan Fikriye Çelik ve oğlu Efe mahsur kaldı. Yangın ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri gitti. Anne ve oğlunun içerde mahsur kaldığını öğrenen polis memuru Yasin Sekmen, yangın söndürme tüpü ile girdiği evden Küçük Efe'yi çıkardı. Ardından da çevredeki vatandaşlar Fikriye Çelik'e yardım ederek dışarı çıkardılar. Dumandan etkilenen anne ile oğlu ambulansta yapılan ilk müdehalenin ardından Gölcük Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.
 
Yangın, itfaye ekiplerinin müdahelesi ile kısa sürede kontrol altına alınırken, evin üst katı kullanılamaz hale geldi. Olay sırasında işte olduğu öğrenilen Hüseyin Çelik, eşi ve çocuğunun hastaneye kaldırıldığını öğrenince Devlet Hastanesi'ne gitti. Fikriye Çelik ve oğlu Efe'nin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.02.03.2012

Kaynak:http://www.demokratkocaeli.com/
 

Yolcu midibüsü devrildi 5 yaralı  

Alınan bilgiye göre, D-130 karayolu Kullar Mahallesi mevkisinde Mevlüt Aydın'ın kullandığı 41 HL 329 plakalı midibüs, bariyere çarparak devrildi.      Kazada, yaralanan yolculardan Hatice Mutlu, Mustafa Borlak, Hasan Sönmez, Uğur Sayaroğlu ve Umut Yılmaz, olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Kocaeli ve Seka İzmit Devlet Hastanesine kaldırıldı.02.03.2012

 

 

 Kaynak:http://www.cagdaskocaeli.com.tr/

  

Kamyonet yayaya çarptı

  D-130 karayolu Kayacık Mahallesi trafik ışıklarında İ.G. (33) yönetimindeki 77 EA 401 plakalı kamyonet, yolun karşısına geçmek isteyen A.S. (34) isimli vatandaşa çarptı. Olayın ardından kısa sürede kaza mahalline gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan yaralı A.S., daha sonra Karamürsel Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.01.03.2012

 Kaynak:http://www.demokratkocaeli.com/

 

 

Gebze 5 Nolu ASHİ'ye çirkin saldırı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde çıkan yangında dumandan zehirlenenleri almaya giden 112 görevlileri, hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

Gebze'ye bağlı Balçık köyünde yangın çıktığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine giden 112 ekibinden acil tıp teknisyenleri Erhan Özçelik ve Salise Bölükbaşı ve Paramedik Engin Koç, dumandan etkilenenleri hastaneye götürmek için ambulansa aldı. Bu sırada bazı hasta yakınları da ambulansa binmek istedi. Sağlık ekipleri, kurallar gereği ambulansa hasta yakınlarının alınmadığını söyleyince tartıştıkları grubun saldırısına uğradı. Erhan Özçelik ve Engin Koç, yumruk ve tekme darbeleriyle feci şekilde dövülürken,

Salise Bölükbaşı da aynı saldırganlar tarafından darp edildi.

Şikayet üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, saldırıyı gerçekleştirdikleri öne sürülen Erol Y. ve Tacettin Y.'yi gözaltına aldı. Olaya karıştığı öne sürülen Adem İ. isimli şahsın ise arandığı bildirildi.

Öte yandan yangında dumandan zehirlenenler başka bir ambulans ve sağlık ekibiyle Darıca Farabi Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, saldırıya uğrayan ekip de Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Kavgaya kimsenin müdahale etmediğini belirten Erhan Özçelik, "Çok uzun süre saldırı altında altık. Olayı bilen bilmeyen saldırdı, kimse de ayırmaya çalışmadı. En sonunda yorularak bıraktılar" dedi.

Kaynak: http://www.ozgurkocaeli.com.tr

Kocaeli İl Ambulans Servisi Başhekimliği
Sanayi Mahallesi Hayrettin Uzun Caddesi No:27 İzmit / KOCAELİ
Tel: 0 262 371 50 76